Славия спечели след два обрата срещу Черно море

Начало / Футбол / Бг Футбол / Славия спечели след два обрата срещу Черно море

Славия победи Черно море с 3:2 при първия мач на "белите" на техния стадион през този сезон.
Още в 9-ата минута Дарко Тасевски намери Ашковски, който стреля, но Китанов изби, но Цветелин Чунчуков с добавка прати топката в мрежата.
В 33-ата минута Черно море изравни резултата. Аристот Ндонгала центрира към далечната греда, а Цветомир Панов записа своя първи гол с екипа на варненци.
Малко преди края на първата част гостите стигнаха до пълен обрат. Ранди Онуоха загуби топката в центъра на терена от Георги Илиев. Опитният футболист напредна и в точния момент подаде към Дани Кики, който на празната врата не сгреши.
След подновяването на играта темпото продължи да бъде много високо и двата тима пропиляха добри положения.
В 81-ата минута Славия изравни резултата. Цветомир Панов направи груба грешка, сваляйки топката за Ради Кирилов, който с отличен удар не остави шансове на Георги Китанов
В 89-ата минута Владислав Узунов пропусна от непосредствена близост да донесе три точки на "белите". Полузащитникът стреля от упор, но Китанов майсторски спаси.
В третата минута от добавеното време топката достигна до Кирилов, който оставен абсолютно непокрит направи резултата 3:2 за Славия.
С този успех футболистите на Златомир Загорчич се изкачиха на 8-ма позиция с 27 точки, а Черно море е 6-ти с 34 пункта.