Славия победи трудно Септември

Начало / Футбол / Бг Футбол / Славия победи трудно Септември

Славия победи трудно с 2:1 като гост Септември в двубой от 25-ия кръг от Първа лига.

В осмата минута Георги Стоичков фаулира Радослав Кирилов в наказателното поле и Цветелин Чунчуков реализира отсъдената дузпа.

След точно половин час игра Стефан Ашковски стреля силно по диагонала, а вратарят Янко Георгиев се справи със ситуацията, въпреки че имаше трудности.

Шест минути след това нова груба грешка в защитата на Септември позволи на Ашковски да стреля от наказателното поле, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

В началните минути на второто полувреме символичните домакини играха по-добре, но вратарят Янко Георгиев спаси шут от малък ъгъл на Радослав Кирилов. В 57-ата минута Септември имаше късмет и се добра изравняване.

Кристофър Мандианго прехвърли допусналия груба грешка вратар Георги Георгиев, който се сблъска с Димитър Велковски.

Десет минути по-късно Чунчуков подаде към Дарко Тасевски и опитният македонец технично реализира второто попадение в полза на "белите".

Малко по-късно Тасевски се контузи при атака за Славия и беше заменен принудително от младия Филип Кръстев.

В добавеното време Асен Чандъров беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите и стреля от въздуха, но вратарят Георги Георгиев решително изби в корнер.

След този успех Славия заема осмо място в Първа лига, докато Септември е на 12-та позиция до момента.

Септември - Славия 1:2

0:1 Цветелин Чунчуков 9-дузпа
 1:1 Кристофър Мандианго 57
 1:2 Дарко Тасевски 67