Славия и Дунав завършиха наравно

Начало / Футбол / Бг Футбол / Славия и Дунав завършиха наравно

Дунав и Славия не успяха да се победят на тежкия терен на Градския стадион в Русе, завършвайки 1:1 в мач от 18-ия кръг на Първа лига.

През първата част двата отбора не създадоха много положения пред двете врати. Въпреки това Дунав имаше повече ситуации и успя да отбележи в края на полувремето и на почивката водеше с 1:0.

Във втората минута Пешов от Славия стреля с глава покрай вратата на русенския тим след центриране на Йомов. В петата минута Исмаил Иса от Дунав навлезе опасно в наказателното поле на гостите, опита да подаде на Ахмедов, но защитник успя да изчисти топката в корнер.

Две минути по-късно Иса отново създаде опасност пред вратата на Славия, но не успя да нанесе добър удар.

В 19-ата минута Георги Йомов центрира, но топката попадна право в ръцете на вратаря на домакините Станислав Антонов.

В 39-ата минута Божидар Васев центрира към Ахмедов, който стреля от движение, но топката мина покрай вратата на гостите.

Три минути по-късно - в 42-ата минута, Дунав поведе в резултата. Светослав Ковачев напредна и центрира отлично в наказателното поле, като Ахмед Ахмедов се справи със Станисавлевич и прати топката в мрежата с удар отблизо.

В началото на второто полувреме Славия създаде опасно положение. В 56-ата минута Галин Иванов свали с глава топката към Чунчуков, който стреля от границата на вратарското поле, но топката мина покрай десния страничен стълб на Антонов.

В 86-ата минута Галин Иванов се озова на добра позиция и стреля, но вратарят спаси.
В първата минута от продължението Славия изравни резултата. След корнер топката попадна в Узунов, който стреля силно от въздуха и я прати в мрежата на русенския тим, оформяйки крайния резултат.