Начало / Футбол / Бг Футбол / Сензации за купата на България! Локо (Сф) изхвърли ЦСКА-София, Септември шокира Берое (Видео)

Локомотив 1929 (София), който е отбор от Втора лига и дори няма право на промоция в елита, елиминира ЦСКА-София след победа на 1/16-финалите с 2:1. Димитър Георгиев откри резултата в 9-ата минута, след като беше изведен сам срещу вратаря Георги Китанов и го прехвърли.

До края на първото полувреме армейците не успяха да намерят пътя към вратата на Александър Любенов, а домакините имаха претенции за дузпа заради събаряне на Богомил Христов от Рафа Перес. В началото на втората част румънският наставник на гостите направи две промени и засили атакуващата мощ на тима си, което даде резултат и по-малко от 10 минути след подновяването Руи Педро вкара за 1:1 с красив удар.

Но в 80-ата минута Локомотив 1929 (София) стигна до победния гол след точен удар на Богомил Христов. Железничарите направиха контра след корнер на ЦСКА-София, Пеев мушна топката между краката на Александър Георгиев и подаде на Мисяк, който малко се забави, но все пак стреля.

Топката полетя по диагонала, но срещна гредата, а там Димитър Георгиев остана зад топката, но все пак успя да върне към Христов и той с помощта на неубедителната намеса на вратаря Китанов вкара за 2:1. Пет минути след гола и армейците удариха гредата чрез Педро, който получи подаване от Александър Георгиев.

До края на мача нервите взеха връх, а в 85-ата минута след сблъсъци по терена червени картони бяха вдигнати на Даниел Пеев от Локомотив и Перес от ЦСКА-София, макар и още поне двама играчи да заслужаваха същата участ. Така още при дебюта си във Втора лига след рестарта на клуба, Локомотив 1929 може да се гордее, че елиминира претендент за титлата и отива на осминафинал.

Берое се присъедини към ЦСКА-София и отпадна от турнира за Купата на България, след като днес отстъпи на втородивизионния Септември (София) с 2:0 в 1/16-финален двубой, игран в столичния квартал "Драгалевци". Попаденията за домакините бяха дело на Георги Стоичков и Петър Тончев- по един във всяко полувреме.

Във втората минута Георги Стоичков изведе Благой Наков в наказателното поле на гостите, но последвалият удар не намери рамката на вратата. Две минути по-късно Ерик Почански центрира от пряк свободен удар в пеналта на домакините, където най-съобразителен бе Васил Панайотов, засякъл топката с глава, но страничният арбитър бе вдигнал флага за засада.

В 42-ата минута от пробойна в защитата на Берое се възползва Благой Наков, който финтира стража Макенджиев и достигнал аутлинията, върна топката назад към Георги Стоичков, който с прецизен удар от точката за изпълнение на дузпа откри резултата в полза на домакините.

Три минути по-късно Ерик Почански центрира от ъглов удар, а топката попадна в Александър Василев, който се опита да намери Кохей Като, но японецът не успя да овладее топката и тя попадна директно в стража Дебърлиев. В 57-ата минута домакините съумяха да удвоят преднината си, след като Янко Ангелов получи топката по десния фланг, навлезе в наказателното поле и веднага намери оставения непокрит Петър Тончев, който от непосредствена близост се разписа за 2:0.

Ботев (Пловдив) победи Пирин (Гоце Делчев) с 6:3 в 1/16-финалите за Купата на България. Головото шоу се игра на градския стадион в Гоце Делчев и предложи много емоции за зрителите. По два гола за "канарчетата" вкараха Фелипе Бризола, Тодор Неделев и Жоао Пауло, докато на два пъти за домакините- които са отбор от Югозападната трета лига, бе точен Борислав Хазуров и веднъж Ибрахим Мехремски.

Черно море (Варна) мина на ходом през Казанлък и се наложи над местния аматьорски клуб Розова долина с 2:1. Иван Коконов в 20-ата и Валентин Йосков в 80-ата се разписаха за моряците, а пет минути преди края бившият халф на Нефтохимик (Бс) Емил Рачев намали от дузпа.

Един от лидерите в Първа лига Дунав Русе 2010 се нуждаеше от дузпи, за да сломи новака във второто ниво Витоша (Бистрица). Русенци поведоха, но две минути преди края Китан Василев изравни. Пир наказателните удари отборите биха по 8 пъти, преди Дунав да се класира.

Созопол и Поморие продължават след победи като гости съответно с 1:0 над Банско и 2:1 над Несебър. По-късно днес е срещата на новия ФК Литекс (Ловеч) със Славия.

Турнир за Купата на България, срещи от 1/16-финалите:
Витоша (Бистрица) - Дунав 2010 (Русе) 1:1, 8:9 след изпълнения на дузпи

Несебър - Поморие 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Владислав Мирчев 26, 1:1 Христо Лемперов 60, 1:2 Даниел Стоянов 67
червен картон за играч на Несебър -54

Банско - Созопол 0:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Кристиян Пешов 20
пропусната дузпа: Диян Христов (Созопол)- 44

Септември (София) - Берое (Стара Загора) 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Георги Стоичков 42, 2:0 Петър Тончев 57

Розова долина (Казанлък) - Черно море (Варна) 1:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Иван Коконов 20, 0:2 Валентин Йосков 80, 1:2 Емил Рачев 85

Пирин (Гоце Делчев) - Ботев (Пловдив) 3:6 (1:1)
голмайстори: 1:0 Борислав Хазуров 38, 1:1 Фелипе Бризола 40, 1:2 Тодор Неделев 53, 1:4 55 и 64, 2:4 Борислав Хазуров 65-дузпа, 2:5 Тодор Неделев 70-дузпа, 2:6 Фелипе Бризола 75, 3:6 Ибрахим Мехремски 76

Локомотив 1929 (София) - ЦСКА-София 2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Димитър Георгиев 9, 1:1 Руи Педро 54, 2:1 Богомил Христов 70
червени картони: Даниел Пеев (Локомотив София), Рафаел Перес (ЦСКА-София)

от 19:00 ч: Литекс (Ловеч) - Славия (София)

22 септември, четвъртък, 16:00 ч:
Царско село 2015 (София) - Левски (София)
Оборище (Панагюрище) - Локомотив (Горна Оряховица)

От вчера:
Верея (Стара Загора) - Левски (Карлово) 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Георги Андонов 44, 2:0 Методи Костов 62
* според жребия домакин беше Левски (Карлово)

Черноморец (Балчик) - Локомотив 1926 (Пловдив) 2:5 (1:3)
Голмайстори: 0:1 Веселин Марчев 12, 1:1 Александър Попов 38, 1:2 Димитър Велковски 41, 1:3 Веселин Марчев 45, 1:4 Мартин Райнов 68, 1:5 Осама Рашид 89, 2:5 Ахмед Хикмет 90

Спартак Плевен (Плевен) - ОФК Пирин (Благоевград) 2:3 (0:0)
0:1 Ндуе Муйеци 48, 0:2 Венцислав Бенгюзов 60, 1:2 Крис Гади 64, 2:2 Иво Иванов 69-дузпа, 2:3 Даниел Младенов 88

Етър ВТ (Велико Търново) - Нефтохимик Бургас 1962 1:1 (1:0) в редовното време и продълженията, 3:4 при изпълнението на дузпи
голмайстори: 1:0 Гуидо Абаян 26, 1:1 Костадин Хазуров 70-дузпа

Ботев (Гълъбово) - Монтана 1921 (Монтана) 2:3 (1:0)
голмайстори: 2:0 Реджеб Халил 41, 51, 2:1 Иван Иванов 59, 2:2 Петър Атанасов 69, 2:3 Стивън Петков 74

Ботев (Враца) - Лудогорец 1945 (Разград) 0:4 (0:2)
голмайстори: 0:1 Лукас Саша 33, 0:2 Кампаняро 45, 0:3 Георги Терзиев 60, 0:4 Абел Анисе 90+4-дузпа