Пловдивския Ботев победи гълъбовския в контрола

Начало / Футбол / Бг Футбол / Пловдивския Ботев победи гълъбовския в контрола

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Ботев (Гълъбово) в контролна среща. Мачът се игра на базата на "жълто-черните" в Коматево.

За "канарчетата" титуляр започна младият нападател Запро Динев, дошъл на проби от Беласица (Петрич). Още в 10-ата секунда Антонио Вутов излезе на удобна позиция, но вратарят на съперника отрази удара му. След две минути той направи същото и след изстрела на Джонатан Перейра. "Жълто-черните" продължиха да доминират, а гостите разчитаха на контраатаки. При една от тях стражът на Ботев (Пд) Иван Чворович отрази удар на противников състезател. Две минути по-късно Антонио Вутов стреля, но вратарят на противника спаси. В 29-ата минута гостите пропуснаха да открият резултата. След четери минути Радослав Терзиев и Диого Кампос комбинираха пред наказателното поле на гостите, последва пас към Антонио Вутов и той стреля от 15 метра, защитник блокира удара.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме. В 49-ата минута Антонио Вутов изведе на удобна позиция Запро Динев, но удара му бе отразен от вратаря на гостите.

В 54-ата минута Васил Шопов пусна извеждащ пас към Запро Динев, който прати топката покрай вратаря, а Иван Василев на шпагат вкара топката във вратата на съперника за 1:0. В 86-ата минута Антонио Вутов пусна наляво към Димитър Тонев, който залъга играч на гостите и центрира остро, а защитник на Гълъбово прати топката в собствената си врата за 2:0. В 90-ата минута вратарят на домакините Мартин Димитров спаси дузпа.