Лудогорец не успя да се справи с 10 от Славия

Начало / Футбол / Бг Футбол / Лудогорец не успя да се справи с 10 от Славия

Лудогорец завърши наравно 0:0 у дома с 10 футболисти от Славия в двубой от седмия кръг в efbet Лигата.

Двубоят започна равностойно, а в 21-ата минута шампионите пропуснаха изключително изгоден шанс за гол. Дан Битон изведе на скорост Джоди Лукоки. Холандецът свърна за Якуб Швиерчок, който беше сам срещу празната врата, но изпрати топката в аут.

Пет минути след това Милен Гамаков стреля перфектно от фаул, но Ренан отклони топката в гредата.

В 30-ата минута подаване на Джоди Лукоки намери Мавис Чибота непокрит, той овладя добре и стреля, но Антонис Стериакис изби. Последва добавка на конгоанеца, но младият вратар се намеси и изби в корнер.

Четири минути след това Джоди Лукоки прехвърли излезлия неразчетено Стериакис, но Давид Уманес изби от голлинията.

В 44-ата минута дойде най-спорната ситуация в срещата в Разград. Реферът Стефан Апостолов отстрани с червен картон Стериакис за игра с ръка извън наказателното поле, въпреки че гръцкият страж изби топката с крак след шут на Лукоки.

След почивката домакините имаха териториално превъзходство, но не успяха да създадат сериозно напрежение пред влезлия от пейката ветеран Георги Петков, докато "белите" опитваха да атакуват на контри.

В 73-ата минута Петков изби в корнер силен удар на резервата Вандерсон. Шест минути след това попадение на бразилеца с български паспорт спорно беше отменено от съдията Апостолов.

В 85-ата минута Димитър Велковски стреля опасно от дистанция, но топката мина на сантиметри в аут.

След това равенство Лудогорец има актив от 15 точки на второ място, докато "белите" делят седмото място с Арда Кърджали.