Лудогорец загуби от Цървена звезда в последната си контрола

Начало / Футбол / Бг Футбол / Лудогорец загуби от Цървена звезда в последната си контрола

Лудогорец загуби от Цървена звезда с 1:3 в последната си зимна контрола в Турция.

Възпитаниците на Антони Здравков изоставаха през първото полувреме с два гола дело на Бен и Боаки, отбелязани съответно в 31-ата и 43-тата минута. През втората част Вандерсон върна един гол за "зеленито", но  Павков оформи крайния резултат с попадение в 72-ата минута.

Звезда водеше темпото на играта и малко след половин час игра след центриране от ъгъла на наказателното поле на Лудогорец, Бен се извиси и с лекота отбеляза първия гол в срещата.

Последва отговор на "орлите', но Кешерю не успя да прониже бившия си съотборник Милан Борян със силен удар по земя.

Само след 120 секунди "звездашите" удвоиха преднината си.

След бърза контраатака и прекрасен извеждащт пас, Боачи се озова в чиста позиция и с едно докосване оплете коженото кълбо в мрежата на Пламен Илиев.

10 минути след началото на втората част отлична комбинация между Недялков и Вандерсон завърши с топовен изстрел на бразилеца от точката на дузпата, който не остави шанс на Борян.

В 71-ата минута след неуспешно боксирана топка от Пламен Илиев топката се озова в Павков, който с удар от воле порази целта за 3:1 в полза на Звезда.