Левски с класика срещу Етър

Начало / Футбол / Бг Футбол / Левски с класика срещу Етър

Левски зае еднолично второто място в класирането на българската футболна efbet Лига, след като се наложи с 3:0 срещу Етър като домакин в мач от 15-ия кръг. "Сините" се възползваха от равенството на Локомотив със Славия и вече водят с две точки на пловдивчаните, като в същото време продължават да изостават с четири от лидера Лудогорец.

Левски започна силно в нападение, въпреки че основна опасност за съперника нетрадиционно трябваше да бъдат Здравко Димитров и Дени Алар. Именно българското крило получи най-добрата възможност за гол, но уцели греда в осмата минута, а в следващата атака и Мартин Райнов пропусна да се разпише със силен шут от далечно разстояние.

Холмар Ейолфсон пропусна с глава в 20-та минута, но три по-късно Христо Иванов нямаше този късмет. Дени Алар центрира от нарушение и исландският защитник засече топката с глава в мрежата на Етър за 1:0.

Етър отговори с опасен, но неточен шут на Иван Стоянов, а първото полувреме завърши с минимална преднина в полза на домакините. Те обаче увеличиха бързо аванса си, след като в 48-та минута Паулиньо дриблира към вратата на търновците и завърши сам атаката за 2:0.

Бразилецът записа и асистенция в 67-та минута, след като подаде към Дени Алар и австриецът отбеляза първото си попадение в българското първенство. Това беше и последният гол в мача, който Етър загуби с 0:3 и остана девети в класирането.

Левски - Етър - 3:0
1:0 Холмар Ейолфсон 23'
2:0 Паулиньо 48'
3:0 Дени Алар 67'