Левски разгроми Витоша и стъпи на върха в efbet Лига

Начало / Футбол / Бг Футбол / Левски разгроми Витоша и стъпи на върха в efbet Лига

Левски излезе начело в класирането на efbet лига на България, след като разгроми с 4:0 Витоша Бистрица. Паулиньо се разписа на два пъти, а Нашименто и Робърта добавиха по един гол.

Левски създаде първата си добра ситуация в 19-ата минута. Мартин Райнов бе изведен в добра позиция, но стреля много неточно.

В 22-ата минута "сините" дръпнаха в резултата след красиво попадение на Паулиньо. Бразилецът получи топката отляво и с хубав фалцов удар не остави шансове на Християн Василев.

Второто полувреме стартира с добра възможност за Витоша. Кабов се измъкна отдясно и стреля, но Миянович успя да боксира.

В 50-ата минута Мазурек отправи удар от фаул, но Василев изби в корнер. След него падна и второто попадение за Левски. Каргас отклони с глава към Паулиньо, който на празна врата не сбърка. Бразилецът бе в положение на засада, но такава не бе маркирана.

Насиру Мохамед и Найджъл Роберта замениха Иванов и австриецът Алар, който се представиха неубедително.

В 81-ата минута Робърта даде отличен пас към Нашименто, който от няколко метра вкара първото си попадение в първенството на България.

Секунди по-късно Холмар Ейолфсон се завърна в игра за Левски. Исландецът скъса кръстни връзки в края на октомври 2018 година.
В 89-ата минута Робърта покачи на 4:0, след като засече с глава центриране на Нашименто.