Левски и Дунав поделиха точките след спектакъл на "Герена"

Начало / Футбол / Бг Футбол / Левски и Дунав поделиха точките след спектакъл на "Герена"

Левски и Дунав (Русе) завършиха наравно 1:1 в среща от 3-ия (29-ия) кръг в първата шестица на Първа професионална лига.

"Сините" поведоха още в 6-ата минута след автогол на Мирослав Будинов, но русенци стигнаха до ремито в 76-ата с попадение на Самир Аясс.

Левски е на второ място в класирането с 56 точки, на 4 пред третия ЦСКА-София, който е с мач по-малко. Другата седмица двата тима се изправят един срещу друг на националния стадион "Васил Левски".

Дунав заема четвърта позиция в подреждането с 45 точки.

-----

Домакините поведоха в резултата още в шестата минута. Антонио Аниете центрира от свободен удар вляво, Мирослав Будинов отклони леко с глава, а Георги Костадинов се размина и топката влезе в далечния десен ъгъл на вратата на гостите.

Превъзходството на столичани продължи до края на първата част. В 29-ата минута Аниете получи на втора греда от Бабатунде Адениджи, финтира вратаря Станислав Антонов и продължи леко назад за Божидар Краев, който не успя да вкара второ попадение в опразнената врата.

Шест минути след това Христофор Хубчев центрира отляво, а Самир Аясс с глава потърси далечния ъгъл, но изпрати топката встрани от целта.

В 40-ата минута Станислав Антонов се разтегна максимално и с една ръка изби шут на Сашо Александров към долния ляв ъгъл на вратата.

Пет минути след почивката Георги Костадинов беше изведен от Краев в коридор сам срещу вратаря, но Станислав Антонов спаси удара на национала.

При последвалите вихрени минути Будинов центрира за Бирсент Карагарен във вратарското поле и Николай Кръстев успя с коляно да избие удара на Карагарен от няколко метра.

Божидар Краев на два пъти не успя да преодолее стража Антонов, а Станислав Иванов също не можа да накаже грешка в отбраната на русенци.

Стигна се до 76-ата минута, когато Дунав направи бърза контра. Самир Аясс подаде за Бранимир Костадинов, Кръстев спаси първия удар на нападателя, но във вратарското поле Аясс надскочи Пиргов и довкара с глава за 1:1.

Три минути след това резервата Юлиян Ненов не успя да вкара втори гол за гостите, като ударът му отблизо излезе в аут.

В 81-ата минута топката достигна до Антонио Аниете, който от няколко метра от малък ъгъл шутира в аут.

Пет минути преди рая на редовното време за пореден път вратарят на Дунав реагира блестящо и изби с пръсти силен шут на Нар от границата на наказателното поле.

ЛЕВСКИ - ДУНАВ (РУСЕ) 1:1
1:0 Мирослав Будинов (6-автогол)
1:1 Самир Аясс (76)

Левски: Николай Кръстев, Сърджан Лукин (88-Антон Огнянов), Димитър Пиргов, Сашо Александров, Джереми де Нойер (73-Франсис Нар), Божидар Краев, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи, Антонио Аниете, Георги Костадинов, Станислав Иванов
Треньор: Николай Митов

Дунав: Станислав Антонов, Михаил Милчев, Петър Патев, Олексей Ларин, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (88-Марио Петков), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (65-Юлиян Ненов), Васил Шопов (70-Ндуйе Муйеци), Мирослав Будинов
Треньор: Веселин Великов

Жълти картони: Михаил Милчев, Мирослав Будинов, Христофор Хубчев (Дунав)