Левски започна кампанията с разгром в Русе

Начало / Футбол / Бг Футбол / Левски започна кампанията с разгром в Русе

Левски разгроми Дунав като гост с 4:1 в първия си двубой за сезон 2019/2020 от efbet Лига. Добър мач за столичани направиха Станислав Иванов, който отбеляза едно попадение и беше в основата на други две и Давиде Мариани, който се разписа на два пъти. Паулиньо направи резултата разгромен, а почетното попадение за "драконите" отбеляза Ахмед Ахмедов.

Преди двубоя домакините честитиха 35-ия рожден ден на капитана на "сините" Живко Миланов.

Първото положение бе за Дунав. Ахмед Ахмедов проби през центъра и стреля, но Миятович спаси удара.

В 15-ата минута Левски поведе след първото си по-опасно положение. Комбинация между Паулиньо и Горанов завърши с пас на последния, който намери непокрития Мариани. Швейцарецът шутира  неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Дунав.

Следващото положение също бе за "сините", но завърналият се след контузия Стансилав Костов стреля в аут.

Мариани  напредна през центъра на русенската отбрана в 26-ата минута и подаде към Костов, който стреля в страничния стълб на Макенджиев.

Вратарят на Дунав сбърка като подари топката на Левски 10 минути преди края на полувремето и след пас на Мариани кълбото стигна до Станислав Иванов и юношата на "сините" удвои актива на тима си.

До началото на почивката не се стигна до опасни положения.

Само минута след подновяването на играта Ахмед Ахмедов намали изоставането на домакините. Нападателят отбеляза първия си гол от 15 срещи насам, като пое извеждащ пас и останал очи в очи с Миятович не сбърка.

Веднага след това Левски отговори с нова греда на Станислав Костов. Реализатор номер 1 от миналия сезон не успя да насочи волето точно, а после при добавката Макенджиев се изпречи на пътя на топката

Играещият добре в този мач Станислав Иванов, имаше шанс да отбележи с глава, но ударът му мина над гредата на Дунав.

Младокът все пак изработи дузпа за Левски малко след час игра, която беше превърната в гол от Давиде Мариани.

Швейцарецът имаше шанс да отбележи своя хеттрик, но топовният му шут бе в обсега на Макенджиев.

В 80-ата минута резултатът стана разгромен - 4:1. Станислав Иванов отново бе в основата на попадение, като подаде към Пулиньо и бразилецът с премерен удар намери долният ляв ъгъл на русенската врата.

До края оборотите спаднаха, но все пак в продължението на мача Сандро Семедо имаше възможност да направи загубата по-почетна за "драконите" , но не сполучи. До края  опасни положения пред двете врати отсъстваха.

Така Левски започна кампанията си с разгром срещу Дунав и оглавява класацията в efbet  Лига след първия кръг.

Дунав (Русе) - Левски (София) - 1:4 (0:2)
0:1 Давиде Мариани 15'
0:2 Станислав Иванов 38'
1:2 Ахмед Ахмедов 47'
1:3 Давиде Мариани 64'-дузпа
1:4 Паулиньо 81'