Етър с първа победа от началото на сезона (ВИДЕО)

Начало / Футбол / Бг Футбол / Етър с първа победа от началото на сезона (ВИДЕО)

Етър победи с 2:1 Пирин и регистрира първа победа в Първа лига. Иван Петков донесе успеха, а двата отбора изнесоха вълнуващ мач с много положения пред двете врати.

Близо 4000 души приветстваха Етър, който изигра първия си двубой в своя град след влизането на тима в елита.

Домакините имаха повод да се зарадват още в 16-ата минута, когато новото попълнение Самб Бадара откри резултата. Димо Атанасов проби по лявото крило и върна към Чандар Ивайлов, който пък продължи към Бадара и той прониза вратаря на гостите.

Те имаха още няколко възможности преди и след гола, като, първо, Румен Сандев блокира удар на Иван Стоянов. Стоянов на два пъти беше замесен в напрежение пред Макенджиев. В 41-ата минута негов удар мина встрани, а 3 минути по-късно опитният сливналия центрира от фаул, а Яни Пехливанов не беше точен с глава.

На почивката гостите извършиха две смени и една от резервите Анти Рения центрира от корнер към Ничев, който с глава беше точен за 1:1 в 48-ата минута.

Минута по-късно при контраатака Радослав Кирилов можеше да вкара за пълен обрат, но диагоналният му удар мина на сантиметри в страни.

В 55-ата минута Пирин изпусна ново положение за гол, като този път от малък ъгъл Александър Башлиев стреля до гредата. Атаките на Пирин не секваха, а Станислав Костов в 59-ата минута за пореден път пропусна да вкара за гостите.

След това дойде ред на Етър да вдигне оборотите и на два пъти Иван Стоянов изпусна чудесни шансове за гол. Особено сериозен беше пропускът му в 68-ата минута, когато Вълчанов му поднесе топката на малкото наказателно поле, а оттам топката прелетя над горната греда.

А в 73-ата минута Стоянов този път се оказа в ролята на подавач, след като проби от дясно и върна на празна врата на Иван Петков, който не сбърка - 2:1.

След гола мачът още повече се отвори и двата отбора можеха да стигнат до голове. Най-напред капитанът на гостите Юлиян Попев изпусна от 10 метра, а след него и Иван Петков се размина с трети гол във вратата на Пирин.

Етър е седми в класирането с 5 точки, а със същия актив Пирин заема осмото място.

ЕТЪР - ПИРИН 2:1
1:0 Самб Бадара (16)
1:1 Костадин Ничев (48)
2:1 Иван Петков (73)

Етър ВТ: Христо Иванов, Александър Ем. Александров, Венцислав Василев, Яни Пехливанов, Иван Скерлев, Йордан Апостолов, Чавдар Ивайлов, Иван Стоянов (90+3- Цветомир Тодоров), Иван Вълчанов (89- Тодор Колев), Димо Атанасов, Алиуне Самб Бадара (59- Иван Петков)
Треньор: Станислав Генчев

Пирин: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Стилиян Николов, Румен Сандев, Юлиян Попев, Тодор Паланков (46- Радослав Кирилов), Теодор Траянов, Антон Костадинов (61- Кирил Грозданов), Димитър Благов (46- Анти Рения), Станислав Костов, Костадин Ничев
Треньор: Милен Радуканов

Жълти картони: Йордан Апостолов (Етър ВТ), Анти Рения, Александър Башлиев (Пирин)