Витоша изненада неприятно Берое в Стара Загора

Начало / Футбол / Бг Футбол / Витоша изненада неприятно Берое в Стара Загора

Берое загуби от гостуващия Витоша (Бистрица) с 0:1 в двубой от 25 кръг на Първа професионална лига. Така гостите прекъснаха серията си от шест мача без победа в шампионата.

Единственото попадение отбеляза Четин Садула в 55-ата минута.

Никола Маринов и Мартин Маринов дебютираха за Берое в официален мач.

През първото полувреме двата отбора не си отбелязаха гол.

В 14-ата минута Ерол Алкан засече с глава, но топката срещна напречната греда, тупна пред гол линията и беше изчистена.

Минута преди края на първата част Кристиян Кочилов то Витоша отправи силен изстрел от пряк свободен удар, но Душан Перниш изби в корнер.

В 55-ата минута беше отбелязан единствения гол в мача. Четин Садула вкара с удар от границата на наказателното поле, като топката първо срещна страничния стълб на вратата на Берое, но след това премина голлинията.

В 67-та минута Лъчезар Котев получи топката на стрелкова позиция и отправи удар, но Перниш се намеси брилянтно.

Седем минути по-късно Иван Минчев центрира опасно от фаул в пеналта, но там куп от играчи се разминаха, а Алкан не успя да отправи добър удар на втора греда.