Ботев съсече Верея в края и докосва финала за Купата

Начало / Футбол / Бг Футбол / Ботев съсече Верея в края и докосва финала за Купата

Ботев (Пловдив) победи драматично Верея (Стара Загора) като гост с 1:0 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България.

Единственото попадение в срещата падна в продължението, когато от дузпа точен бе Тодор Неделев.

Реваншът между двата тима е на 26 април в Коматево.

Победителят от сблъсъка по всяка вероятност ще играе във финала срещу Лудогорец, който надделя над Литекс с 4:0 в първия мач.

-----

В 11-ата минута дойде и първата опастна атака пред една от двете врати. Педро Еуженио центрира от корнер, а Георги Андонов намери добре топката с глава, но Георги Георгиев спаси.

Ботев (Пловдив) отговори с бърза контраатака, която започна от Лъчезар Балтанов и пас към Фернандо Виана, който стреля неточно.

Отново Балтанов създаде напрежение пред вратата на Верея. В 31-ата минута той стреля от добра позиция, но неточно.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно.

Треньорът на Ботев Николай Киров направи офанзивна смяна на почивката, като извади от игра Юсеин, а на негово място пусна Омар Косоко.

Въпреки това Верея имаше по-добри възможности. В 62-ата минута Еуженио стреля опастно от фаул, но неточно.

Седем минути по-късно феновете на Ботев събориха оградата и се наложи играта да бъде спряна от главния съдия Волен Чинков за около 2 минути. След влизането на полицията страстите по трибуните се ускойха.

В 75-ата минута Тодор Неделев намери Омар Косоко в добра позиция, но атаката бе спряна заради засада.

Най-интересният момент в мача дойде в четвъртата минута от добавеното време. Тогава Владимир Зафиров увисна при центриране в наказателното поле на Верея и Омар Косоко се пребори за топката, но бе дръпнат от защитника. Съдията Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Тодор Неделев и не остави никакви шансове на Пламен Колев.

ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1
0:1 Тодор Неделев (95-дузпа)

Верея: Пламен Колев, Илиас Хасани, Владимир Зафиров, Селим Бен Джемия, Иван Бандаловски, Самуел Инкоом, Селим Керкар (78-Венцислав Бенгюзов), Георги Ангелов, Момчил Цветанов, Педро Еуженио (90-Мирослав Енчев), Георги Андонов (89-Васил Калоянов)
Треньор: Александър Томаш

Ботев: Георги Георгиев, Радослав Терзиев, Виктор Генев, Лазар Марин, Цветомир Панов, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин (46-Омар Косоко), Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Меледже Омнебес, Фернандо Виана (77-Антонио Вутов)
Треньор: Николай Киров

Жълти картони: Илиас Хасани, Владимир Зафиров (Верея), Лазар Марин, Фернандо Виана (Ботев)

Съдия: Волен Чинков