Ботев претърпя тежка загуба от Шахтьор

Начало / Футбол / Бг Футбол / Ботев претърпя тежка загуба от Шахтьор

Ботев Пловдив беше отнесен от Шахтьор Донецк с 1:6 в последната си контрола в Турция.

През целия мач украинският гранд беше по-добрият отбор на терена и владееше играта, а Ботев разчиташе на контраатаки.

Първата възможност в мача се откри пред Антонио Вутов, който не успя да отбележи сам срещу вратаря на противника.

Последваха два гола за Шахтьор отбелязани от Тотовитски, а Ботев върна едно попадения малко преди началото на почивката, когато Крисниян Димитров засече центриране с глава и топката влезе от тялото на Бутко в украинската врата.

5 минути след началото на втората част самият Бутко се реабилитира за автогола и вкара  чрез хубав диагонален удар.

Последваха нови 3 безответни гола във вратата на Кайзер дело на Каюде (55', 87') и Майкон (71').ю