Берое победи минимално 10 от Етър

Начало / Футбол / Бг Футбол / Берое победи минимално 10 от Етър

Берое победи гостуващия Етър (Велико Търново) с 1:0 в последна среща от 22-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

Единственото попадение в мача реализира Мартин Камбуров в 36-ата минута.

Домакините създадоха по-добри голови положения през първото полувреме.

В 33-ата минута Камбуров се откъсна в наказателното поле на гостите, нападателят падна на земята, но главният съдия не отсъди дузпа. Две минути по-късно гостите също имаха претенции за дузпа. Крум Стоянов намери Велко Батрович, който падна в наказателното поле след съприкосновение с Никита Баранов. Кабаков отново не посочи точката, а топката попадна в Крум Стоянов. Той стреля, а Перниш спаси.

В 36-ата минута Берое откри резултата чрез Мартин Камбуров, който отбеляза 14-ия си гол от началото на сезона. Центриране от фланга достигна до Александър Василев в пеналта, който намери Мартин Камбуров, а нападателят не пропусна с удар от около 10 метра и прати топката.

В 40-ата минута Етър остана с човек по-малко на терена. Венцислав Василев беше изгонен от игра само две минути, след като получи първия си жълт картон.

Секунди преди края на първата част домакините пропуснаха да вкарат втори гол. Христо Иванов пресече едно подаване, топката обаче стигна до Камбуров, който я овладя, преодоля вратаря и стреля, но доста в аут.

През второто полувреме нови попадения не бяха отбелязани.

В 63-ата минута Крум Стоянов центрира за Иван Стоянов, който засече с глава, но след рикошет топката излезе в корнер.

В края играчите на Етър имаха две положения, но не успяха да се възползват. В 77-та минута Даниел Младенов отправи опасен удар, но вратарят на Берое изби в корнер. Три минути по-късно Боджадж отправи много опасен удар с глава след центриране на Крум Стоянов, но топката беше избита от Перниш в корнер.