Ахмед Ахмедов отбеляза 2 гола за победата на Дунав срещу Витоша

Начало / Футбол / Бг Футбол / Ахмед Ахмедов отбеляза 2 гола за победата на Дунав срещу Витоша

Дунав Русе постигна втора победа за сезона след домакински успех с 2:0 срещу последния в таблицата Витоша Бистрица.

Ахмед Ахмедов вкара и двата гола за успеха на русенци, с който те заеха 9-о място в класирането на efbet Лигата. Витоша е твърдо на дъното с пет загуби от пет мача от началото на сезона.

Ахмедов откри резултата в 39-а минута с първия точен удар в една от двете врати. Ахмедов бе най-съобразителен в наказателното поле и с удар отблизо матира стража на гостите Християн Василев.

Малко след почивката Стефан Христов бе близо до втори гол за дунавци, но след негов удар топката срещна гредата.

В 60-а минута Ахмед Ахмедов покачи на 2:0 след разбъркване в наказателното поле.
Стефан Христов напарви нов пропуск в 78-а минута, когато бе изведен на чиста позиция, но стреля в крака на вратаря.

Витоша можеше да се върне в мача в 81-а минута, когато влезлият като резерва Христо Иванов нахлу в наказателното поле, но не успя да преодолее вратаря от малък ъгъл.

Минута преди края на редовното време резервата Емил Гъргоров не успя да намери целта за Витоша, като стреля коварно с левия крак в страничния стълб.