Федерер нанесе първа загуба на Андерсън в Лондон

Начало / Тенис / Федерер нанесе първа загуба на Андерсън в Лондон

Роджър Федерер постигна втора победа във финалния турнир на АТП в Лондон с награден фонд 8,5 милиона долара.

Поставеният под номер 2 швейцарец надделя над четвърти в схемата Кевин Андерсън с 6:4, 6:3 за 78 минути в срещата от последния кръг в група "Лейтън Хюит". Така Федерер спечели първото място и се класира на полуфиналите. Андерсън пък бе сигурен за топ 4 след две победи в първите два мача.

Срещата започна равностойно до 3:3, но след това двамата си размениха по един пробив. Първо Федерер стигна до брейк на 0, а веднага след това Андерсън също взе подаването на своя противник, макар и доста трудно.

Швейцарецът показа голямата си класа в този момент и намери сили за нов пробив на 0, а след това отрази цели три възможности на пред Андерсън за изравняване на резултата и стигна до успех с 6:4.

Вторият сет бе спечелен отново от Федерер, който при 3:3 отново стигна до пробив, а след това направи и още един за крайното 6:3 в своя полза.