Серина Уилямс пропиля 4 мачбола и загуби срещу Плишкова, Осака на полуфинал

Начало / Тенис / Серина Уилямс пропиля 4 мачбола и загуби срещу Плишкова, Осака на полуфинал

Наоми Осака се класира за полуфиналите на Откритото първенство по тенис на Австралия. Поставената под номер четири японка победи с 6:4, 6:1 Елина Свитолина, шеста в схемата в Мелбърн.

21-годишната Осака регистрира 25 непредизвикани грешки, но украинката допусна три пробива в първата част на двубоя и не успя да се възползва от момента, за да поведе в резултата. Японската тенисистка взе аванс в двубоя след четвъртата си възможност за пробив в десетия гейм.

Във втория сет шампионката от Откритото първенство на САЩ нямаше проблеми и спечели подаването на Свитолина общо два пъти, като двубоят продължи само 70 минути.
Наоми Осака, която пласира 31 печеливши удара в мача си срещу 24-годишната Елина Свитолина, е първата японка, която достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия след Кимико Дате през 1994 година.

На полуфиналите Осака, заемаща четвърто място в световната ранглиста, ще играе срещу седмата поставена Каролина Плишкова, която победи изключително драматично седемкратната шампионка Серина Уилямс в маратонски мач с 6:4, 4:6, 7:5.

26-годишната чехкиня поведе в резултата след пробив в третия гейм на първия сет, но опитната американка изравни след трудно 6:4 във втората част, печелейки два пъти подаването на Плишкова.

В третата част на срещата Серина Уилямс поведе с два пробива и 5:1, но след това пропиля общо четири мачбола, за да загуби изненадващо с 5:7 след 134 минути на корта.
Каролина Плишкова, заемаща осмата позиция в класацията на УТА, се нуждаеше от три възможности, за да приключи мача и да отстрани 37-годишната представителка на САЩ.