Саша Зверев не успя да се справи с грипа и Щруф

Начало / Тенис / Саша Зверев не успя да се справи с грипа и Щруф

Поставеният под номер 3 в схемата Александър Зверев (Германия) отпадна в третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиан Уелс (САЩ) с награден фонд 8.359 милиона долара.
21-годишният Зверев загуби от своя сънародник Ян-Ленард Щруф с 3:6, 1:6 за 70 минути.
Щруф направи четири пробива в двубоя, който спечели без никакви проблеми.
Зверев каза, че лошава му форма се дължи на вирусно заболяване.
"Болен съм от седмица. За съжаление, нищо не може да се промени", добави германецът.
В четвъртия кръг Щруф ще играе срещу номер 13 Милош Раонич (Канада), който направи обрат срещу Маркос Жирон (САЩ) - 4:6, 6:4, 6:4.
Двубоят между номер 1 в схемата Новак Джокович (Сърбия) и Филип Колшрайбер (Германия) беше прекратена във втория гейм и ще се доиграе по-късно днес.
Сърбинът спечели подаването си, а след това Колшрайбер имаше точка за 1:1 при свой сервис, когато заваля дъжд.
Победителят от този двубо ще играе срещу Гаел Монфис (Франция), който елиминира Алберт Рамос-Виньолас (Испания) с 6:0, 6:3.
В други срещи от турнира номер 7 Доминик Тийм (Австралия) надделя над Жил Симон (Франция) с 6:3, 6:1 за 67 минути, а Иво Карлович (Хърватия) наниза 16 аса при успеха си над Праджнеш Гунесваран (Индия) с 6;3, 7:6(3).
Японецът Йошихито Нишиока спечели срещу Феликс Оже-Алясим (Канада) с 6:7(2), 6:4, 7:6(5), а Миомир Кечманович (Сърбия) победи сънародника си Ласко Джере с 6:2, 7:6(3).