Медведев спря Джокович в Синсинати

Начало / Тенис / Медведев спря Джокович в Синсинати

Руснакът Даниил Медведев отнесе сръбската звезда Новак Джокович с 3:6, 6:3, 6:3 и се класира на финала на турнира по тенис от сериите Мастърс в Синсинати. След като загуби първия сет, 9-ият в схемата руснак заигра наистина все едно няма какво да губи и обърна мача до 2-1 сета в своя полза. Агресията му стана много по-сериозна, особено в края на втората част.

Руснакът изоставаше с 3:6, 2:3, както и при собствен сервис с 30:40. Но тогава спаси точката за пробив и стигна до успеха след час и 43 минути игра. 23-годишният руснак отстрани Джокович и преди три месеца в Монте Карло, което е втора поредна победа над именития съперник.

По този начин Медведев постигна 43-та победа от началото на годината и ще се опита да стигне до първа титла от Мастърс сериите тази вечер, като на финала ще се изправи срещу белгиеца Давид Гофен.

В първия сет бях просто като парализиран. Оставих само Новак да играе. След това знаех, че няма какдо да стане, освен да загубя и се стегнах. Но през цялото време моят втори сервис не работеше.

Новак просто ме разбиваше при втория ми сервис в първия сет и до половината на втория. Но при 30 равни си казах, и какво сега- има ли смисъл да мисля какво ще стане, ако. . .", каза след края на мача руснакът. За него това е трети пореден финал.

Този път съперник за титлата ще бъде белгиеца Давид гофен, който е номер 16 в схемата на турнира. Той се наложи над французина Ришар Гаске с 6:3, 6:4. След бързо реализиран пробив Гофен поведе с 4:1 в първия сет, което му гарантира успеха. Във втория обаче Гаске поведе с 2:0, но белгийският противник спечели пет поредни гейма и отново постави нещата под контрол.

"Изключително съм щастлив! На този турнир тук играя най-добрия си тенис от няколко години насам. Уникален момент за мене е да бъда на финала на този силен турнир, заяви Гофен.