Кевин Андерсън разгроми Нишикори в Лондон

Начало / Тенис / Кевин Андерсън разгроми Нишикори в Лондон

Южноафриканецът Кевин Андерсън разгроми японеца Кея Нишикори с 6:0, 6:1 за 64 минути и записа втора победа в група "Лейтън Хюит" на финалния турнир на АТП в Лондон.

Дебютиращият в надпреварата на осемте най-добри през сезона Андерсън пласира 10 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника, за да продължи перфектната си серия в британската столица.

Така с втория си успех южнофриканецът направи голяма крачка към полуфиналите.

Нишикори, който стартира с победа в два сета над швейцарската звезда Роджър Федерер, въобще не успя да намери играта си днес. Той беше колеблив в разиграванията, вкара едва 45 процента от първия си сервис и направи цели 24 непредизвикани в 13-е гейма, два пъти повече от противника си.

Андерсън спечели първите 11 гейма в мача и записа 16 печеливши удара срещу едва 9 на японеца.

Във втората среща от втория кръг в група "Лейтън Хюит" по-късно тази вечер Федерер ще играе срещу австриеца Доминик Тийм, като и двамата ще търсят първа победа в тазгодишното издание на финалния турнир на АТП.