Раонич - Дел Потро е вторият полуфинал в Индиън Уелс (видео)

Начало / Тенис / Други Турнири / Раонич - Дел Потро е вторият полуфинал в Индиън Уелс (видео)

Милош Раонич ще играе срещу Хуан Мартин дел Потро на полуфиналите на тенис турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс. Канадецът се справи със Сам Куери – 7:5, 2:6, 6:3, а аржентинецът отстрани Филип Колшрайбер – 3:6, 6:3, 6:4.

Финалистът отпреди две години Раонич загуби още първото си подаване, но успя да се върне в мача и след като изравни на 5:5, спечели последните два гейма, за да затвори първия сет. Във втория Куери доминираше и даде само два гейма на канадеца. В крайна сметка Раонич се вдигна и надделя в решаващия сет с 6:3, за да достигне до първия си полуфинал в турнира от сериите „Мастърс“ от 18 месеца насам.

Негов съперник в следващия кръг ще бъде Хуан Мартин дел Потро, който се наложи над Филип Колшрайбер също с 2-1 сета в мач, продължил малко повече от 2 часа. Ключовият момент в първия сет беше, когато германецът осъществи пробив в осмия гейм и след това взе подаването си. Вторият се разви по същия начин, само че в полза на Дел Потро. Аржентинецът показа по-здрави нерви в последната част и спечели двубоя след 6:4.

В другия полуфинал световният номер 1 Роджър Федерер ще играе срещу Борна Чорич.