Надал с измъчена победа над Едмънд в Монте Карло

Начало / Тенис / Други Турнири / Надал с измъчена победа над Едмънд в Монте Карло

Поставеният под номер 4 в основната схема Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" на червени кортове в Монте Карло с награден фонд 4,3 милиона долара.

В среща от втория кръг испанецът се наложи с 6:0, 5:7, 6:3 над представителя на Великобритания Кайл Едмънд.

Надал започна повече от убедително мача, след като взе първия сет на нула гейма за само 29 минути.

Вторият сет започна по подобен сценарии от първия и Рафа Надал реализира пробив за 2:1. Едмънд обаче още в следващото подаване на испанеца успя да се върне в мача, като дори поведе с 3:2. Надал отново сервираше и се стигна до нов пробив в полза на представителя на Великобритания. Рафа с много усилия и късмет успя веднага да навакса и равновесието продължи до 6:5 в полза на Едмънд. Надал сервираше и отново се провали, за да се стигне до равенство в резултата.

Решителният трети сет не предложи изненади до 2:2, но тогава Рафа Надал проби на 15, а при последвалият сервис-гейм отстъпи на 0. Когато изглеждаше, че има подем в играта на Кайл Едмънд, се стигна до нова загуба на сервис и Надал не даде шанс повече на своя противник. Испанецът затвори мача с 6:3.

В следващия кръг Надал ще срещне германеца Александър Зверев, номер 14 в основната схема. Зверев се наложи с 6:1, 6:2 над италианеца Андреас Сепи.

По-късно днес участието си в турнира започва и българинът Григор Димитров, който ще срещне германеца Ян-Ленард Щруф.