Джокович загуби само гейм на старта в Монте Карло (видео)

Начало / Тенис / Други Турнири / Джокович загуби само гейм на старта в Монте Карло (видео)

Новак Джокович стартира с убедителна победа на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло. Сърбинът разгроми своя сънародник Душан Лайович в първия кръг с 6:0, 6:1. Двубоят продължи 56 минути.

Бившият №1 в световната ранглиста беше безпогрешен в първия сейт и не даде нито един гейм на своя съперник.

В началото на втората част двамата си размениха по един гейм, но следващите пет бяха спечелени от Новак, който с лекота продължава напред в турнира.

Следващият съперник на Джокович ще бъде Борна Чорич (Хърватия), който се справи с Жулиен Бенето (Франция) с 6:2, 6:3.

За втория кръг се класира и Кей Нишикори (Япония) след победа над Томаш Бердих (Чехия) с 4:6, 6:2, 6:1. Милош Раонич (Канада) елиминира Люка Катарина (Монако) с 3:6, 6:2, 6:3, а Роберто Баутиста Агут (Испания) се справи с Павел Говойчик (Полша) с 6:4, 6:2.