Григор Димитров преодоля с лекота Сам Куери (ВИДЕО)

Начало / Тенис / Други Турнири / Григор Димитров преодоля с лекота Сам Куери (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 5,9 милиона долара,фото:БТА

Поставеният под номер 6 Димитров се справи в третия кръг с американеца Сам Куери с 6:3, 7:6(3) след час и 22 минути игра.
Съперник на българина на четвъртфиналите ще бъде победителят от двубоя между водача в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) и Фабио Фонини (Италия).
Първият сет на мача бе много силен за Димитров, като 26-годишният българин не показа никакви колебания в играта си и го спечели след пробив в четвъртия гейм. Критичен за Димитров бе само първият гейм, в който той трябваше да отрази две последователни точки за пробив, но до края на сета шестият в основната схема нямаше затруднения, като дори пропусна три сетбола на сервис на Куери в осмия гейм.
Вторият сет започна по-добре за полуфиналиста от "Уимбълдън", който направи ранен пробив за 2:0 гейма. Още в следващия гейм обаче Димитров върна пробива и след няколко стабилни подавания от страна и на двамата тенисисти сетът влезе в тайбрек.
В него Куери отново започна по-добре и поведе с 2:0 точки. Това обаче явно мотивира Димитров, който спечели 7 от следващите 8 разигравания и с това си гарантира победа и участие в следващия кръг.
С класирането си за четвъртфиналите Димитров си осигури 180 точки за световната ранглиста и 149 675 долара от наградния фонд.