Григор Димитров отново преклони глава пред Надал (ВИДЕО)

Начало / Тенис / Други Турнири / Григор Димитров отново преклони глава пред Надал (ВИДЕО)

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай (Китай). Най-добрият български тенисист изигра силен мач, но отстъпи пред Рафаел Надал с 4:6, 7:6(4), 6:3 след два часа и половина битка на централния корт.

Това бе трети сблъсък между двамата през този сезон, като Димитров допусна трета загуба от Матадора. В общия баланс на преките двубои испанецът вече има 10 победи, докато Григор е със само един успех, дошъл през миналата година.

На полуфиналите в Шанхай Надал ще се изправи срещу Марин Чилич (Хърватия), който се наложи над Алберт Рамос (Испания) с 6:3, 6:4.

-----

Димитров пропусна брейкбол още във втория гейм, а при 4:4 от 0:40 стигна до 40:40, но след това загуби две поредни разигравания, а с това допусна и първи пробив, което се оказа решаващо за изхода на първия сет.

Във втората част двамата печелеха подаванията си и се стигна до тайбрек, в който българинът навакса пасив от 0:3 точки, а след това от 2:4 взе пет поредни разигравания, за да изравни резултата.

В решаващия трети сет Димитров пропиля брейкбол в петия гейм, а веднага след това допусна пробив и Надал до края без проблеми запази предимството си.

Испанецът постигна 870-а победа в професионалната си кариера, с което се изравни на шестото място във вечната ранглиста с Андре Агаси. Лидер е Джими Конърс (САЩ) с 1256, а втори е Роджър Федерер (Швейцария) с 1121 преди четвъртфинала си по-късно днес срещу Ришар Гаске (Франция).