Винъс победи Серина в мач от третия кръг на турнира в Индиън Уелс (Видео)

Начало / Тенис / Други Турнири / Винъс победи Серина в мач от третия кръг на турнира в Индиън Уелс (Видео)

Винъс Уилямс победи по-малката си сестра Серина с 6:3, 6:4 в третия кръг на силния турнир по тенис в Индиън Уелс (САЩ).

Двете американки се срещнаха в толкова ранен стадий на надпревара от календара на УТА за първи път от 1998 година, когато играха една срещу друга във втория кръг на Откритото първенство на Австралия.

Винъс беше загубиха осем от последните девет мача помежду им, но този път обстоятелствата бяха различни.

Това беше едва трети мач за Серина след завръщането й на корта през миналата седмица след над 13 месеца отсъствие от игра заради бременност и раждане на дъщеря си Алексис Олимпия през септември.

В същото време 37-годишната Винъс направи добър сезон през 2017 година и се утвърди в топ 10, като в момента заема осмото място в световната ранглиста.

"Въпреки всичко, нивото на Серина е много високо и беше изключително трудно да приключа мача. Това, че съм играла повече срещи определено помогна. Въпреки че през тази година не съм играла чак толкова, мачовете от миналия сезон натежаха", коментира Винъс, която в следващия кръг ще играе срещу латвийката Анастасия Севастова.

Винъс взе първия сет след единствен пробив в шестия гейм, а във втората част тя поведе рано с 3:0 с два брейка аванс и успя да удържи.

"Не бях играла повече от година, но това не прави загубата по-малко разочароваща. Искаше ми се да играя по-добре, но не се получи. Желанието е едно, но реалността е съвсем друго. Имам да измина още дълъг път и да свърша много работа, за да си върна формата, но съм амбицирана", коментира двукратната шампионка Серина.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия и номер 2 в схемата Каролине Возняцки (Дания) се справи трудно с Александра Саснович (Беларус) с 6:4, 2:6, 6:3 и запази шансове да оглави световната ранглиста.

Датчанката навакса изоставане от 1:4 гейма в първия сет, след това загуби втория, но в третия успя да вземе четири от последните пет гейма, за да триумфира. Саснович също помогна с цели 14 двойни грешки.

Рускинята Даря Касаткина елиминира представителката на домакините и шампионка от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс с 6:4, 6:3 и ще бъде следващата съперничка на Возняцки, която трябва да спечели турнира и да се надява Симона Халеп да не достигне до финала, за да измести румънката от първото място в класацията на УТА.

Миналогодишната шампионка Елена Веснина (Русия) отпадна в третия кръг след поражение от бившата номер 1 в света Анжелик Кербер (Германия) с 5:7, 2:6 в изпълнен с обрати двубой.

Веснина навакса ранно изоставане от 0:4, а при 5:4 сервираше за първия сет, но след това Кербер взе осем от следващите девет гейма по пътя си към победата.

Кербер, десета в схемата, ще играе в четвъртия кръг срещу номер 7 Каролин Гарсия (Франция).