Алберт Рамос отстрани Чилич и е на полуфинал в Монте Карло

Начало / Тенис / Други Турнири / Алберт Рамос отстрани Чилич и е на полуфинал в Монте Карло

Испанският тенисист Алберт Рамос-Виньолас се класира за първи път на полуфинал в сериите "Мастърс".

Поставеният под номер 15 Виньолас елиминира петия в схемата Марин Чилич (Хърватия) с 6:2, 6:7(5), 6:2 след малко повече от два часа и половина игра на турнира на червени кортове в Монте Карло с награден фонд 4,3 милиона евро.

29-годишният испанец, който в предишния кръг елиминира в три сета и водача в световната ранглиста Анди Мъри (Великобритания), постигна едва петия успех в кариерата си срещу играч от топ 10.

Виньолас, 24-и в класацията на АТP, взе убедително първия сет, а във втория сервираше за мача при 5:4, но допусна пробив. В последвалия тайбрек той отново поведе с 5:3, но Чилич взе четири поредни разигравания, за да изравни резултата.

Хърватинът, четвъртфиналист в Монте Карло през 2015 година, поведе с 2:0 на старта на решаващата трета част, но с поредица от шест гейма испанецът триумфира.

Виньолас ще играе на полуфиналите срещу французина Люка Пуй, който се справи с Пабло Куевас (Уругвай) с 6:0, 3:6, 7:5.

Куевас преодоля шокиращото си начало на срещата с шест поредни загубени гейма и успя да поведе с 4:0 във втория сет по пътя си към изравняването на резултата.

Уругваецът изглеждаше близо до пълен обрат, след като поведе с 5:3 в решителната трета част, но до края Пуй доминираше и също стигна за първи път до полуфинал в Монте Карло.