Григор не успя да се пребори с Куери

Начало / Тенис / Григор не успя да се пребори с Куери

Шампионът за 2013 година Григор Димитров отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в зала в Стокхолм с награден фонд 635 750 евро.

В мач от втория кръг българинът, поставен под номер 2 в основната схема, отстъпи пред американеца Сам Куери с 7:6(7), 3:6, 6:7(1).

Димитров така и не успя да се справи през целия мач с мощния сервис на Куери, който записа цели 25 аса срещу едва 9 за българина. Във всички критични моменти американецът се измъкваше с тежките си удари, което направи много трудна задачата на полуфиналиста от ЮЕс Оупън и той не успя да реализира нито един пробив в целия мач.

В първия сет тайбрек реши победителя, като в него Димитров поведе с 6:2 точки. Куери изравни за 6:6, но българинът достигна до нови два сетбола и при втория от тях все пак успя да затвори частта и да поведе в резултата.

Решителен пробив на Куери в шестия гейм на втория сет осигури спечелването му от американеца, а в третия сет се повтори ситуацията от първия.

Отново се стигна до тайбрек, но в него Куери имаше категорично предимство, поведе с 5:0 и го спечели след 7:1. Главният проблем за българина тук бе в сервиса му, като той не успя да спечели нито една точка на свое подаване.

С победата си Куери си осигури класиране за четвъртфиналите, където ще срещне победителя от мача между испанеца Пабло Кареньо Буста и Джанлука Магер от Италия.

За участието си във втория кръг в Стокхолм Димитров ще вземе 20 точки за ранглистата на АТП и над 10 000 евро от наградния фонд.

В друг интересен мач от днешния ден японецът Йошихито Нишиока надделя над номер 3 в схемата Тайлър Фриц (САЩ) със 7:5, 6:4.