Григор Димитров отпадна още в първия кръг в Рим

Начало / Тенис / Григор Димитров отпадна още в първия кръг в Рим

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" на червени кортове в Рим с награден фонд 5,21 милиона евро. Гришо загуби с 4:6, 7:6 (5) и 3:6 от Ян-Ленард Щтруф (Германия) за 2:01 часа.
В първата част от двубоя двамата тенисисти размениха по един пробив, след което се стигна до 4:4. Тогава хасковлията загуби своето подаване на 15, след което Щтруф без затруднения стигна до 6:4.
Във втория гейм до пробиви не се стигна, но Григор показа здрави нерви при резултат 5:5. Германецът имаше две точки, за да вземе подаването на българина. Гришо успя с няколко отлични изпълнения да премине през тази трудна ситуация. В тайбрекът Гришо поведе с 6:3 и в крайна сметка затвори на 5.
Решителната трета част започна отлично за Димитров, който поведе с 3:1. Последва нова възможност за пробив, от която ракета номер 1 на България не се възползва и този момент сломи играта му. Ян-Ленард Щтруф бе повече от убедителен до края и ликува с 6:3.
Миналогодишният финалист и победител от 2017 година 4-Александър Зверев (Германия) изненадващо загуби от представителя на домакините Матео Беретини с 5:7, 5:7.