Циципас е на 1/2-финалите на АО

Начало / Тенис / Голям Шлем / Циципас е на 1/2-финалите на АО

Стефанос Циципас е първият полуфиналист на Откритото първенство на Австралия по тенис. Гръцкият тенисист достигна за първи път в кариерата си до тази фаза на турнир от Големия шлем след победа над испанеца Роберто Баутиста Агут със 7:5, 4:6, 6:4, 7:6(2).

20-годишният Циципас е и най-младият полуфиналист в Големия шлем от Новак Джокович на Ю Ес оупън през 2007 година.
"Това е приказка една. Изживявам мечтата си, за която съм се трудил здраво", каза Циципас след мача на корта на Род Лейвър Арена.
Циципас, 14-и в схемата на турнира, надигра испанския ветеран Баутиста Агут след 3:19 часа игра.

Агут започна с пробив още в първия гейм, но това не притесни гръка, който на два пъти спечели подаването на съперника и спечели първия сет със 7:5.

Испанецът взе ранен пробив и във втория сет, който този път успя да оползотвори и да изравни след 6:4.

Постепенно умората пречупи 30-годишния испанец и той отстъпи в следващите два сета с 4:6, 6:7(2).

Циципас, който се превърна във фаворит на публиката, очаква на полуфиналите победителя от мача между 17-кратния шампион на турнири от Големия шлем Рафаел Надал и американската сензация Франсис Тиафо.

"Който и да е следващият ми съперник, ще бъда готов за тази битка", коментира Циципас.