Федерер не срещна големи трудности срещу Кларк и е в третия кръг на Уимбълдън

Начало / Тенис / Голям Шлем / Федерер не срещна големи трудности срещу Кларк и е в третия кръг на Уимбълдън

Осемкратният шампион Роджър Федерер не срещна затруднения в мача си с 20-годишния британец Джей Кларк и го победи с 6:1, 7:6(3), 6:2, с което се класира за третия кръг на "Уимблъдън".

Швейцарецът, поставен под номер 2 в основната схема, имаше известни трудности единствено във втория сет, в който спечели след тайбрек, но в другите два имаше огромно предимство срещу 169-ия в света Кларк.

Федерер остана на корта едва час и 40 минути и не допусна да загуби подаването си нито веднъж, като по този начин спести максимално много сили за следващата фаза. Там негов съперник ще бъде победителят от мача между французите Лука Пуий и Грегоар Барере.

Японецът Кей Нишикори също преодоля лесно втория кръг. Той победи британецът Камерън Нори с 6:4, 6:4, 6:0.

Интрига имаше само в първия сет, в който осмият в схемата Нишикори отстъпваше с 2:4 гейма, но успя да спечели следващите 4 и да обърне хода на мача.

Напред в турнира продължава и французинът Жо-Вилфрид Цонга, който победи за час и 48 минути литовеца Рикардас Беранкис със 7:6(4), 6:3, 6:3.

С турнира обаче се раздели финалистът от 2011 година Марин Чилич. Хърватинът, поставен под номер 11, отстъпи с 4:6, 4:6, 4:6 пред португалеца Жоао Соуса.

Полуфиналистът от миналата година Джон Иснър също отпадна. Американският гигант не успя да преодолее казахстанеца Михаил Кукушкин, след като отстъпи с 4:6, 7:6(3), 6:4, 1:6, 4:6.

Иснър попадна в "дупка" в началото на четвъртия сет, която продължи до началото на петия, като в този период загуби три от четири последователни сервис гейма, което позволи на Кукушкин да обърне хода на мача.

С турнира се сбогува и 18-ият в схемата Николоз Басилашвили от Грузия, който отстъпи в три сета пред британеца Дан Евънс.

Напред в турнира продължават Стийв Джонсън, който победи в пет сета Алекс де Минор, Джон Милман и Сам Куери, които победиха в по три сета Ласло Джере и Андрей Рубльов, както и Ян-Ленард Щруф, който се справи в 4 сета с Тайлър Фриц.