Мадисън Кийс продължава да гони финала на US Open

Начало / Тенис / Голям Шлем / Мадисън Кийс продължава да гони финала на US Open

Американката Мадисън Кийс, която през миналата година достигна до финала на Откритото първенство на САЩ по тенис, продължава с опита си да повтори постижението си, след като победис 4:6, 6:1, 6:2 сръбкинята Александра Крунич в мач от третия кръг на надпреварата.

Кийс имаше затруднения само на старта на мача, в който отстъпи в първия сет, но след това бе на висота и взе 12 от следващите 15 гейма, с което си осигури и място на осминафиналите.

В следващия кръг Кийс ще играе със словачката Доминика Цибулкова, която победи в три сета бившата водачка в световната ранглиста и шампионка от "Уимбълдън" Анжелик Кебер.

Цибулкова се наложи с 3:6, 6:3, 6:3, като трябваше да направи пълен обрат, след като се оказа изоставаща в резултата в края на първия сет.

Турнирът приключи и за друга от фаворитките - французойката Каролин Гарсия. Шестата в световната ранглиста загуби със 7:5, 4:6, 6:7(4) от испанката Карла Суарес Наваро.

Двете тенисистки направиха много равностоен двубой, в който непредизвиканите грешки почти липсваха.

19-годишната Маркета Вондрусова от Чехия също се класира за осминафиналите след победа със 7:6(4), 2:6, 7:6(1) над холандката Кики Бертенс, а на крачка от четвъртфиналите е и украинката Леся Цуренко, която победи с 6:4, 6:0 Катерина Шинякова (Чехия).

Мария Шарапова преодоля третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Рускинята, която е шампионка в Ню Йорк през 2006 година, победи с 6:3, 6:2 латвийката Елена Остапенко за 84 минути.

Шарапова, която е под номер 22 в схемата, не срещна затруднения срещу шампионката от "Ролан Гарос" 2017, регистрирала 41 непредизвикани грешки и само десет печеливши удара.

Руската тенисистка, която постигна общо седем пробива в двубоя с латвийката, премина четвъртия кръг на Ю Ес Оупън само един път след 2006 година.

Двукратната шампионка от "Уимбълдън" Петра Квитова също напусна последния за 2018 година турнир от "Големия шлем". Поставената под номер пет чехкиня загуби с 5:7, 1:6 срещу Арина Сабаленка.

20-годишната представителка на Беларус, която е поставена под номер 26, допусна само 15 грешки, с 20 по-малко от Квитова.

Сабаленка ще играе срещу Наоми Осака в четвъртия кръг в Ню Йорк. Японката, която е номер 20 в схемата, победи категорично с 6:0, 6:0 Александра Саснович (Беларус) за само 50 минути на корта.

Мачове от третия кръг на женската схема на Откритото първенство по тенис на САЩ:

29-Доминика Цибулкова (Словакия) - 4-Анжелик Кербер (Германия) 3:6, 6:3, 6:3

26-Арина Сабаленка (Беларус) - 5-Петра Квитова (Чехия) 7:5, 6:1

30-Карла Суарес-Наваро (Испания) - 6-Каролин Гарсия (Франция) 5:7, 6:4, 7:6 (4).

22-Мария Шарапова (Русия) - 10-Елена Остапенко (Латвия), 6:3, 6:2

Маркета Вондрусова (Чехия) - 13-Кики Бертенс (Холандия) 7:6 (4), 2:6, 7:6 (1)

14-Медисън Кийс (САЩ) - Александра Крунич (Сърбия) 4:6, 6:1, 6:2

20-Наоми Осака (Япония) - Александра Саснович (Беларус) 6:0, 6:0

Леся Цуренко (Украйна) - Катерина Синякова (Чехия) 6:4, 6:0