Куери отстрани Тийм от Уимбълдън

Начало / Тенис / Голям Шлем / Куери отстрани Тийм от Уимбълдън

Американецът Сам Куери поднесе изненадата на първия кръг на "Уимбълдън", след като победи с 6:7(4), 7:6(1), 6:3, 6:0 австриеца Доминик Тийм.

Поставеният под номер 5 Тийм взе първия сет след тайбрек и имаше два сетбола в десетия гейм на втория, но ги пропусна, след което загуби и тайбрека.

Това бе и повратният момент в мача, тъй като до края му Куери даде едва три гейма на специалиста в играта на клей.

В следващия кръг американецът, който достигна до полуфиналите през 2017 година, ще играе с победителя от мача между Кристиан Гарин (Чили) и Андрей Рубльов (Русия).
За втория кръг се класира и Ник Кирьос, който надигра в изцяло австралийски сблъсък Джордан Томпсън със 7:6(4), 3:6, 7:6(10), 0:6, 6:1.
Кирьос забавляваше публиката със серия от атрактивни изпълнения, като на моменти дори изглеждаше твърде несериозен.

Той затвори третия сет едва от десетия си сетбол, а в четвъртия не успя да вземе дори гейм, но в петия все пак показа най-доброто от играта си и пречупи съпротивата на Томпсън.
Напред в турнира продължава и японецът Кей Нишикори, който се наложи лесно с 6:4, 7:6(3), 6:4 над бразилеца Тиаго Монтейро.

Финалистът за 2006 година Маркос Багдатис, който обяви, че играе за последен път на "Уимбълдън", продължава участието си след победа над канадския квалификант Брейдън Шнур с 6:2, 6:4, 6:4. Във втория кръг кипърецът ще срещне 17-ия в схемата Матео Беретини от Италия, който победи в 4 сета словенеца Аляж Бедене.