Вавринка не остави шансове на Григор Димитров

Начало / Тенис / Вавринка не остави шансове на Григор Димитров

Григор Димитров отпадна от турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада) с награден фонд от 6.33 милиона долара. В първия кръг на "Роджърс къп" българинът загуби с 4:6, 4:6 срещу Стан Вавринка за 95 минути.

В дългия трети гейм от първия сет швейцарецът, заемащ 22-ро място в световната ранглиста, постигна решителен пробив за 2:1, след което поведе в резултата при 6:4.

В първите три гейма от втората част двамата тенисисти размениха пробиви, но Вавринка поведе с 2:1, след което спечели всичките си подавания, за да победи отново с 6:4.

Григор Димитров, който през миналия сезон достигна до четвъртфиналите в Монреал, спечели 20 755 долара от наградния фонд и 10 точки за световната ранглиста от участието си на турнира в Канада.

Хасковлията има четири победи и шест поражения в двубоите си срещу швейцарския тенисист.

Във втория кръг Стан Вавринка ще се изправи срещу руснака Карен Хачанов, поставен под номер 6.