Хамилтън ще тръгне от първа позиция в Гран при на Сингапур

Начало / Моторни / Формула 1 / Хамилтън ще тръгне от първа позиция в Гран при на Сингапур

Световният шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" спечели квалификацията за място за утрешното Гран при на Сингапур във Формула 1.

Миналогодишният победител в състезанието Хамилтън завъртя най-добра обиколка за 1:36.015 и записа 79-и пол пъзишън в кариерата си.

Втори на 319 хилядни завърши Макс Верстапен (Холандия) с "Ред Бул", а трети на 613 хилядни остана четирикратният шампион в Сингапур Себастиан Фетел (Германия) с "Ферари", следван от Валтери Ботас (Финландия) с "Мерцедес" на 687 хилядни и Кими Райкьонен (Финландия) с "Ферари" на 779 хилядни.

Италианският екип доминираше във втората и в третата свободни тренировки, но не успя да развие необходимата скорост в квалификациите и остана извън първата стартова редица.

"Това беше наистина много убедителна квалификация за мен, магическа. Не знам откъде дойде тази обиколка. Благодаря на всички, включително и на тези в завода, които са се постарали. Сингапур е едно прекрасно място и съм много, много щастлив. Това беше една от най-добрите обиколки, които съм правил", заяви Хамилтън, който се стреми към четвърти успех в Сингапур след 2009, 2014 и 2017 година.

Британецът има 30 точки аванс пред Фетел в генералното подреждане преди последните седем старта от сезона.

Резултати от квалификациите за място за утрешното състезание от Формула 1 за Гран при на Сингапур:

1. Люис Хамилтън (Великобритания), Мерцедес - 1:36.015 минута
2. Макс Верстапен (Холандия), Ред Бул - 1:36.334
3. Себастиан Фетел (Германия), Ферари - 1:36.628
4. Валтери Ботас (Финландия), Мерцедес - 1:36.702
5. Кими Райкьонен (Финландия), Ферари - 1:36.794
6. Даниел Рикардо (Австралия), Ред Бул - 1:36.996
7. Серхио Перес (Мексико), Форс Индия - 1:37.985
8. Ромен Грожан (Франция), Хаас - 1:38.320