Начало / Моторни / Рали Дакар / Ал-Атия спечели дванадесетия етап от рали Дакар, Сайнц все още води класирането убедително (Видео)

Насер Ал-Атия със Тойота спечели дванайстия етап от рали Дакар при автомобилистите - 522 км. Той финишира за 5:49:57ч.

Стефан Петерханзел изостана с 02:03 мин след победителя. Трето време в етапа даде Жиниел Де Вилиер.

Лидерът Карлос Сайнц кара внимателно и пристигна в Сан Хуан със закъснение от 18 минути. Той има конфортен аванс от 44:41 мин пред Петерханзел и близо час и 6 минути пред Ал-Атия.

Заради тежките условия организаторите на надпреварата решиха да отменят дванайстия етап за мотоциклетистите и състезателите с АТВ.

Рали Дакар завършва в събота в Кордоба, Аржентина.