Екипажът Василев/Добрев спечели рали "Стари столици" (ВИДЕО)

Начало / Моторни / Автомобилизъм / Екипажът Василев/Добрев спечели рали "Стари столици" (ВИДЕО)

Сливенският екипаж на "Дианел Рейсинг" Георги Василев/Стефан Добрев (Мицубиши Лансър Ево 9) са 48-ият победител в шуменското рали "Стари столици". Двамата спечелиха 7 от деветте скоростни етапа, записвайки общо време за 80.9 състезателни километра от 54:51.0 ч.

Втори, напълно прогнозируемо още вчера, са шампионите в три от десетте категории на шампионата за 2017 г. - в генералното, в 2WD и клас RC4 Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Моторспорт, Пежо 208 R2). Смесеният варненско-шуменски екипаж е с изоставане от 2:38.1 мин.

Игнат Исаев/Теодоси Димитров (Мегапорт, Ситроен DS 3, R1), завършиха едва 6-и на последното изпитание, което ги прати на третото място в рали "Стари столици", на 2:43.6 мин от победителите от Сливен.

Времето в неделя, макар и студено, остана влажно, но пътищата - вече не така наводнени, и резултатът от това бе много силната атака на двете "ер-двойки" - на Даниел Попов/Ангел Башкехайов (JPS, Пежо 208 R2) и Стратиев/Борисов.

Попов и Башкехайов, които според регулациите не събират точки за първенството, използваха "Стари столици", за да правят допълнителни километри и експерименти с автомобила си. Те, заедно с промененото време, също са причина за силните времена на екипажа.

Последната неизвестна бе кой ще е първи в клас RC3 - 5. Антон Титов дублира своята титла от 2004 г., докато Христо Атанасов не успя да повтори победата си отпреди 2 години.