Дейвид Култард спечели Състезанието на шампионите (видео)

Начало / Моторни / Автомобилизъм / Дейвид Култард спечели Състезанието на шампионите (видео)

Бившият пилот във Формула 1 Дейвид Култард спечели тазгодишното издание на Състезанието на шампионите.

Шотландецът беше по-бърз от своите противници в трите си двубоя от група "Б", а в елиминационната фаза победи съответно шампиона в "Индикар" Райън Хънтър-Рей и рекордьора по победи в "24-те часа на Льо Ман" Том Кристенсен.

Във финала Култард изпревари състезателя от Световния рали шампионат Петер Солберг.

Титлата е втора за бившия пилот от Формула 1, след като той триумфира и през 2014-а в Барбадос.

Тази година традиционната надпревара се проведе в Рияд и беше първото мотоспорт събитие в Саудитска Арабия.