Тампа Бей победи Бъфало в мач от НХЛ в Швеция

Начало / Зимни / Хокей На Лед / Тампа Бей победи Бъфало в мач от НХЛ в Швеция

Тампа Бей победи Бъфало с 3:2 в първия мач между двата отбора от програмата на НХЛ, който се играе в столицата на Швеция Стокхолм и е част от програмата на лигата за глобално популяризиране на хокея на лед.

Гол за успеха на Тампа реализира руснакът Никита Кучеров, а сънародникът му Андрей Василевски се отчете с 20 спасявания за тима от щата Флорида.

Другите две попадения за Тампа бяха дело на Алекс Килърн и Яни Гурде, а за Бъфало два гола реализира Сам Райнхарт. Поражението бе четвърто поредно за "сабите", които обаче ще могат да вземат реванш от съперника си в неделя, отново в зала "Ериксон Глоуб".

Роби Фабри ознаменува дебюта си за Детройт Ред Уингс с два гола и победа с 4:2 над Бостън Брюинс в един от класическите сблъсъци в Националната хокейна лига.
Фабри, който бе привлечен в сряда от състава на шампиона Сейнт Луис, реализира второто и третото попадение за "червените криле".

Преди това Дилан Ларкин бе изравнил за домакините, тъй като Бостън взе аванс още във втората минута чрез Дейвид Крейчи.

Четвъртият гол за Детройт вкара Антони Манта, а вратарят Джонатан Берние завърши с 26 спасявания към вратата си. За Бостън гол добави и Тори Круг.

Едмънтън се изкачи еднолично на първото място в Тихоокеанската дивизия на Западната конференция след убедителен успех с 4:0 над гостуващия Ню Джърси Девилс.

Микко Коскинен изигра много силен мач на вратата на канадския тим и завърши с 26 спасявания, а головете за успеха реализираха Леон Драйсайтл, Гаетан Хаас, Джеймс Нийл и Алекс Чиасон.

В последния мач за вечерта Уинипег Джетс спечели канадското дерби с Ванкувър Канъкс с 4:1.

Кайл Конър записа гол и асистенция за победата, а вратарят Конър Конър Хелебюк завърши с 31 спасявания за деветата си поредна победа над състава на Ванкувър.

Джак Рослович, Марк Шайфеле и Адам Лаури добави по гол за Уинипег, а точен за Ванкувър в срещата бе Джей Ти Милър с осмия си гол за сезона.