Роденият в България вратар Александър Георгиев с впечатляващ дебют в НХЛ

Начало / Зимни / Хокей На Лед / Роденият в България вратар Александър Георгиев с впечатляващ дебют в НХЛ

Роденият в България вратар Александър Георгиев направи впечатляващ дебют в Националната хокейна лига.

22-годишният Георгиев отрази 38 шайби, но не успя да помогне на Ню Йорк Рейнджърс да избегне поражението с 1:3 от домакина Монреал.

"Георгиев изигра добър мач. Той направи това, което вратарят трябва да прави - даде ни шанс. През първите две третини той изпъкна с няколко страхотни спасявания", коментира старши треньорът на гостите Ален Виньо.

Георгиев е роден в Русе, но още когато е малко дете семейството му се мести да живее в Москва, където той започва да се занимава с хокей на лед. В момента Георгиев е вратар на младежкия национален отбор на Русия.

Томаш Плеканец откри в 6:59 минута на мача, а Джеф Петри удвои в 3:50 минута на втората част.

Кевин Хейс намали при числен превес три минути преди края, след което Георгиев напуска игра, за да влезе допълнителен полеви играч в търсене на изравняването, но Филип Дано вкара за празна врата след асистенция на Плеканец и реши всичко 77 секунди преди финалната сирена.