Питсбърг спечели дербито с Вашингтон

Начало / Зимни / Хокей На Лед / Питсбърг спечели дербито с Вашингтон

Шампионът в Националната хокейна лига Питсбърг Пингуинс победи с 3:2 като гост тима на Вашингтон Кепиталс в едно от големите дербита в първенството на САЩ и Канада,фото:БТА

В герой за гостите се превърна Патрик Хорнквист, който се отчете с гол и асистенция за успеха. Питсбърг реализира по един гол във всяка една от третините, като и трите попадения паднаха при числено превъзходство на леда.
Крис Летанг даде аванс на Питсбърг в началото на мача, разписвайки се за пръв път от 4 февруари насам след чудесно подаване на Хорнквист.
В деветата минута на втората част самият Хорнквист удвои, но малко преди сирената за край на периода Вашингтон намали се Крисчън Джус.
Конър Шиъри възстанови аванс на "пингвините" от два гола в 38-мата секунда на третата част, а с осмия си гол за сезона Александър Овечкин оформи крайното 2:3 седем минути преди края на двубоя.
Мат Мъри направи 20 спасявания на вратата на Питсбърг, докато колегата му Брейдън Холтби отрази 33 шайби към вратата на Вашингтон.