Кълъмбъс спечели за втори път във Вашингтон

Начало / Зимни / Хокей На Лед / Кълъмбъс спечели за втори път във Вашингтон

Мат Калвърт вкара 12:22 минути след началото на продължението и Сергей Бобровски спаси 54 удара, а Кълъмбъс обърна резултата и победи с 5:4 Вашингтон в мач от плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). По този начин Блу Джакетс поведоха с 2-0 в серията преди двата си домакински мача.

Попадението на Калвърт беше прегледано внимателно от съдиите на запис с подозрения за засада, след като той получи шайбата на линията на зоната от Джош Андерсън. В крайна сметка голът беше признат за редовен, а Кълъмбъс спечели второто гостуване и се доближи на още два успеха от първо класиране във втория кръг в клубната история.

Кам Аткинсън вкара два гола, а Андерсън и Зак Веренски добавиха по още един в полза на Кълъмбъс, който вече е фаворит в серията. В исторически план 86.4 процента от отборите, които повеждат с 2-0, продължават напред в сериите си за купа "Стенли".

За Вашингтон на два пъти се разписа Овечкин, а по едно попадение добавиха Джей Бийгъл и Ти Джей Оши, който изравни за 4:4 при числено предимство 3:35 минути преди края на последната третина.

Срещи от първия кръг на плейофите в НХЛ (играе се до четири победи от седем мача):