Начало / Други / Художествена Гимнастика / Две шести и осмо място за българските гимнастички на финалите на бухалки и лента, нови две титли за Русия

Две шести и едно осмо място заеха българските гимнастички на финалите на бухалки и лента на 36-о световно първенство по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Невяна Владинова и Катрин Тасева завършиха съответно на шесто и осмо място на бухалки.

Владинова получи за изпълнението си 17.650 точки. Тасева допусна грешка и беше оценена със 17.200 точки.

Боряна Калейн зае шесто място на финала на лента. 18-годишна българка, която е дебютантка на шампионат на планетата, получи за представянето на композицията си оценка от 17.100 точки.

Шампионка на бухалки стана рускинята Дина Аверина с 19.000 точки. Така тя завоюва четвърто злато от първенството в София след титлите на обръч, топка и в отборната надпревара.

Сребърна медалистка е Екатерина Галкина (Беларус) с 18.900 точки, която излезе последна на килима от финалистките.

Бронзовото отличие завоюва втората рускиня Арина Аверина с 18.850 точки. И двете сестри допуснаха грешки в композициите си, които обаче са много сложни в техническо отношение.

Като цяло всички финалистки и на двата уреда допуснаха неточности.

Титлата на лента спечели рускинята Александра Солдатова, която получи оценка 18.600 точки. За нея това е трети медал от шампионата в София след среброто на топка и златото в отборната надпревара.

Рускинята дори се разплака след съчетанието, тъй като пристигна в България след продължително възстановяване от контузия.

Втора се нареди италианката Милена Балдасари с 18.550 точки, а трета е Линой Ашрам (Израел) с 18.500 точки.

По-рано днес България спечели сребърния медал в отборната надпревара при жените. Тасева, Владинова и Калейн донесоха първо отличие на страната от шампионата в София и първо отборно в историята от 17 години насам.

Отборно шампион стана Русия, а на трето място се нареди Италия.

По програма световното първенство по художествена гимнастика продължава утре от 14.00 до 20.00 часа с финала на индивидуалния многобой при жените с участието на българките Катрин Тасева и Невяна Владинова.