Без медал за гимнастичките ни на обръчи и бухалки

Начало / Други / Художествена Гимнастика / Без медал за гимнастичките ни на обръчи и бухалки

Българският ансамбъл завърши на пето място във финала с три обръча и два чифта бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

7Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова получиха 28.850 точки за изпълнението на съчетанието си, оценено най-високо за изпълнение с 8.750, но с едва 20.100 за трудност.

Така възпитаничките на Весела Димитрова завършиха шампионата с две отличия - сребро на финала с пет топки по-рано днес и бронз в многобоя от вчера.

Титлата с три обръча и два чифта бухалки заслужи Русия с 29.450 точки (21.000 за трудност и 8.450 за изпълнение), пред Япония с 29.400 точки (21.100 и 8.300) и Италия с 29.200 (20.600 и 8.600).

Рускините спечелиха седем титли от осем възможни в индивидуалната и отборната надпревара и при ансамблите, като хегемонията ми беше нарушена единствено от ансамбъла на Япония, който взе златото с пет топки.