Начало / Други / Спортни Любопитки / Плувен спортен клуб „Черно море” спечели шампионската титла на държавното отборно

Плувен спортен клуб „Черно море” спечели шампионската титла на държавното отборно първенство за мъже и жени, което се проведе в София. С успеха варненци защитиха миналогодишната си лидерска позиция за Купа “България”. В състезанието участваха над 530 състезатели от 44 клуба в страната.

В комплексното класиране на държавния отборен шампионат черноморци триумфираха с актив от 407 точки. Варненските плувци доминираха и при мъжете, и при дамите и логично оглавиха класирането при двата пола. В комплексното класиране втората позиция е за младия пловдивски клуб „Спринт“, а трети завършиха плувците на „Младост’91“ също от Пловдив.
Състезателката на Черно море Калина Николаева подобри три национални рекорда  в дисциплините 200 и 400 метра съчетано плуване и 200 метра бътерфлай.  Щафефата на черноморци в състав: Благовест Божиновски, Виктор Николов, Тихомир Тодоров и Александър Николов също постави нов национален рекорд за  мъже в дисциплината 4х100 метра свободен стил. Те спряха хронометъра на 3 минути и 31 секунди.