В Пловдив завършиха финалите от тазгодишната волейболна Скаут лига

Начало / Други / Спортни Любопитки / В Пловдив завършиха финалите от тазгодишната волейболна Скаут лига

В Пловдив завършиха финалите от тазгодишната волейболна Скаут лига на България за момичета до 13-годишна възраст. Надпреварата е уникална по рода си и е част от амбициозната програма на на БФ-волейбол за развитието на този спорт сред подрастващите.

Тимът на Бдин-Вида заслужено спечели шампионската титла на тридневния финален турнир от волейболната Скаут лига.
Финалът в Пловдив противопостави в директен спор двата най-добри отбора от предварителните турнири – този от Видин срещу домакините от Марица, които бяха сочени за фаворити в надпреварата.
След като губеше в първия гейм, бойкият тим на Бдин успя обърне с 2:1 пловдивчанки.  Малките маричанки на треньорката Петя Хрисчева спечелиха драматично първия гейм с 28:26, но момичетата от Видин се реваншира и взеха втората част с 25:22.
В решителния тайбрек те отново се оказаха с по-здрави нерви и след 15:9 закономерно вдигнаха купата.

В мача за 3-4 място, малките волейболистки на Велбъжд - Кюстендил спечелиха малкия финал. Те победиха с 2:0 гейма Раковски (Димитровград) и се окичиха с бронзовите медали.
Надпреварата събра в спортна зала Колодрума в Пловдив 12-те най-добри отбора от отделните региони и предизвика голям интерес и много емоции.