Резултати от Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора

Начало / Други / Лека Атлетика / Резултати от Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора

Победители и българското представяне в дисциплините от Балканиадата по лека атлетика за мъже и за жени в Стара Загора:

МЪЖЕ
100 метра:
1. Йоанис Нифадопулос (Гърция) - 10.36 секунди
2. Денис Димитров (България) - 10.37 

*200 метра:
1. Панайотис Тривизас (Гърция) - 20.87 секунди
3. Денис Димитров (България) - 20.92 

400 метра:
1. Батухан Алтънташ (Турция) - 46.13 секунди
10. Живко Стоянов (Българи) - 48.32
16. Стефан Стефанов (България) - 49.00 

*800 метра:
1. Свен Цепуш (Хърватия) - 1:47.51 минута
9. Алекс Василев (България) - 1:51.61

1500 метра:
1. Елзан Бибич (Сърбия) - 3:43.36 минути
9. Християн Стоянов (България) - 3:56.05

*3000 метра:
1. Елзан Бибич (Сърбия) - 8:15.06 минути
6. Християн Стоянов (България) - 8:31.79
9. Сава Тодоров (България) - 8:47.33 

5000 метра:
1. Лавиниу-Мадалин Кис (Румъния) - 14:26.07 минути
7. Сава Тодоров (България) - 15:19.09

*110 метра с препятствия:
1. Константинос Дувалидис (Гърция) - 13.63 секунди
7. Станислав Станков (България) - 14.62
9. Юри Божерянов (България) - 15.01 

400 метра с препятствия:
1. Емир Беркич (Босна и Херцеговина) - 51.05 секунди
* без българско участие

*3000 метра стипълчейз:
1. Митко Ценов (България) - 8:45.50 минути 
3. Иво Балабанов (България) - 9:01.44

диск:
1. Алин Александру Фиририца (Румъния) - 63.76 метра
11. Росен Карамфилов (България) - 52.11
14. Боян Костов (България) - 48.66

чук:
1. Ешреф Апак (Турция) - 76.21 метра
6. Никола Михов (България) - 60.91
7. Даниел Фаяз-Джахани (България) - 58.15

* копие:
1. Ведран Самац (Сърбия) - 78.60 метра
3. Марк Славов (България) - 73.53 

* гюле:
1. Андрей Гаг (Румъния) - 20.19 метра
Георги Иванов - без резултат 

* овчарски скок:
1. Иван Хорват (Хърватия) - 5.30 метра
4. Атанас Петров (България) - 4.90
5. Пламен Писков (България) - 4.80 

скок височина:
1. Алперен Аджет (Турция) - 224 сантиметра
10. Михаил Иванов (България) - 210
15. Милко Гемеджиев (България) - 195

скок дължина:
1. Милтиадис Тентоглу (Гърция) - 8.17 метра 
3. Денис Ерадири (България) - 7.70
12. Даниел Анков (България) - 7.05

* троен скок:
1. Димитриос Циамис (Гърция) - 16.67 метра
2. Мамчил Караилиев (България) - 16.56
3. Георги Цонов (България) - 16.16

4 по 100 метра
1. Румъния - 39.48 секунди
5. България (Слави Мутафов, Веселин Живков, Антонио Иванов, Денис Димитров) - 40.55

*4 по 400 метра:
1. Турция - 3:07.17 минути
6. България (Светлин Иванов, Алекс Василев, Юри Божерянов, Стефан Стефанов) - 3:16.84

* десетобой:
1. Дарко Пешич (Черна гора) - 7658 точки
5. Васил Власов (България) - 5936
Жулиен Монев (България) - не завърши

ЖЕНИ
100 метра:
1. Инна Ефтимова (България) - 11.45 секунди
11. Виктория С. Георгиева (България) - 12.0 

*200 метра:
1. Инна Ефтимова (България) - 23.11 секунди
3. Карин Околие (България) - 23.70

400 метра:
1. Елени Артимата (Кипър) - 51.29 секунди
5. Радостина Стоянова (България) - 53.78
17. Габриела Георгиева (България) - 58.39

800 метра:
1. Константина Янопулу (Гърция) - 2:04.65 минути
6. Полина Тодорова (България) - 2:11.02
10. Виктория Й. Георгиева (България) - 2:16.16

*1500 метра:
1. Ленуца Петронела Симиуц (Румъния) - 4:20.81 минути
7. Диляна Минкина (България) - 4:35.41
8. Елица Тодорова (България) - 4:44.06 

3000 метра:
1. Теодора Симович (Сърбия) - 9:30.63 минути 
7. Диляна Минкина (България) - 10:04.41
8. Маринела Нинева (България) - 10:10.49

*5000 метра:
1. Теодора Симович (Сърбия) - 16:41.80 минути
5. Милица Мирчева (България) - 16:56.17
6. Маринела Нинева (България) - 17:20.71

*100 метра с препятствия:
1. Андреа Иванчевич (Хърватия) - 12.93 секунди
13. Никол Андонова (България) - 14.11 

400 метра с препятствия:
1. Сандра Белгян (Румъния) - 56.69 секунди
4. Кристина Борукова (България) - 59.85
10. Диляна Йоргачкова (България) - 1:03.47 минута 

3000 метра стипълчейз:
1. Клаудия Присекару (Румъния) - 10:05.89 минути
* без българско участие

*диск
1. Драгана Томашевич (Сърбия) - 60.19 метра
4. Рената Петкова (България) - 50.86
7. Полина Макаева (България) - 42.16 

*чук
1. Залина Петривская (Молдова) - 71.36 метра
8. Екатерина Димова (България) - 45.15

копие:
1. Мария Вученович (Сърбия) - 60.60 метра
4. Михаела Петкова (България) - 50.50 
8. Вержиния Милашка (България) - 41.32

гюле:
1. Радослава Мавродиева (България) - 18.95 метра 
6. Рената Петкова (България) - 13.89 

овчарски скок:
1. Бусе Ариказан (Турция) - 4.00 метра
* без българско участие

* скок дължина:
1. Флорентина Костина Юско (Румъния) - 6.59 метра
2. Габриела Петрова (България) - 6.48
4. Милена Миткова (България) - 6.42 

* скок височина:
1. Мирела Демирева (България) - 195 сантиметра
8. Венелина Венева-Матеева (България) - 180 

троен скок:
1. Параскеви Папахристу (Гърция) - 14.74 метра
2. Габриела Петрова (България) - 14.34 

4 по 100 метра:
1. Гърция - 45.43 секунди
3. България (Виктория С. Георгиева, Радостина Стоянова, Карин Околие, Инна Евтимова) - 45.62

*4 по 400 метра:
1. Румъния - 3:33.56 минути
6. България (Кристина Борукова, Полина Тодорова, Габриела Георгиева, Радостина Стоянова) - 3:44.77

* седмобой:
1. Младена Петрушич (Босна и Херцеговина) - 4990 точки
2. Ива Александрова (България) - 4789

Фото: БТА

Коментар