Ноа Лайлс спечели бягането на 200 метра в Цюрих

Начало / Други / Лека Атлетика / Ноа Лайлс спечели бягането на 200 метра в Цюрих

Американецът Ноа Лайлс спечели бягането на 200 метра от финалния етап на Диамантената лига по лека атлетика в Цюрих. 21-годишният спринтьор финишира за 19.67 секунди и прибра чека за 50 000 долара, който се полага на победителите в отделните дисциплини. Постижението на Лайлс е само две стотни по-слабо от най-доброто му време за сезона. Световният шампион Рамил Гулиев от Турция остана втори с 19.98, а трети е Джерийм Ричардс от Тринидад и Тобаго с 20.04 секунди.

Олимпийските шампиони Кастер Семеня и Консеслус Кирпуто също триумфираха в своите дисциплини. Южноафриканката Семеня доминира на 800 метра с 1:55.27 минути, като изпревари с повече от две секунди втората Аджи Уилсън от САЩ (1:57.86).

Кениецът Кипруто спечели на 3000 метра стипълчейз, макар че през голяма част от дистанцията бяга с една обувка. Лявата обувка на кениеца се изплъзна още след първата обиколка, но той успя да запази аванса си и финишира първи с 8:10.15 минути, четири стотни пред втория Суфиан Ел Бакали от Мароко.

Световният шампион на гюле Томас Уолш от Нова Зеландия счупи рекорда на Диамантената лига, като тласна уреда на 22.60 метра и спечели чека за 50 000 долара.

Мюриел Ауре от Кот Д'Ивоар спечели спринта на 100 метра при жените с 11.01 секунди. Европейската шампионка Дина Ашър-Смит от Великобритания остана втора с 11.08 секунди, а друга котдивоарка - Мари-Жозе Та Лу, е трета с 11.10.